GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 16969390
*
nr 1696 9390
Skål
med lock, keramik. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 12 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2025
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 20:24:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik lock skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25
*
Skål
nr 1696 9390
Skål
med lock, keramik. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 12 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 20:24:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik lock skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:25



