Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 16969390



*

nr 1696 9390


Skål

med lock, keramik. Signerad. Längd: 20 cm. Höjd: 12 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 april 2025
kl 20:47:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/4 20:24:50 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik lock skål
  • 8091 SkÃ¥lar
    4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:14
  • 8019 SkÃ¥lar
    Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:25




Ladda ner broschyr